eKlasa Uczeń Licencja na 1 stanowisko

Stan magazynowy: Zapytaj o aktualną cenę i dostępność
Przewidywany czas wysyłki: 48 godzin
Cena brutto: 75,00 zł 75.00
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
Cena netto: 60,98 zł
bez 23% VAT i kosztów dostawy
ilość szt.
dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Producent: -
Kod produktu: OENSEDEST010

Opis

O programie

Potrzeba zastosowania nowoczesnych technologii informacyjno-komunikacyjnych (TIK) w szkolnictwie jeszcze nigdy nie była tak mocno artykułowana zarówno przez nauczycieli, jak również samych uczniów.

Oprogramowanie eKlasa, usprawnia funkcje nauczycielskie oraz pozwala skutecznie wykorzystać sprzęt komputerowy i treści edukacyjne jako nowoczesne pomoce dydaktyczne. Lekcja prowadzona przy pomocy tego programu jest ciekawa i dynamiczna. Pliki tekstowe, multimedialne oraz kopie niektórych stron internetowych mogą być w dowolny sposób i w wybranej kolejności wklejane do scenariusza lekcji i przeplatane pytaniami lub testami. Wbudowany komunikator zapewnia utrzymanie indywidualnego kontaktu online między nauczycielem a poszczególnymi uczniami w czasie lekcji, jak również umożliwia komunikację dźwiękową i nagrywanie wypowiedzi ucznia, co jest niezwykle przydatne, na przykład w nauczaniu języków obcych.

Wykorzystując oprogramowanie eKlasa, nauczyciel nie musi już spędzać wieczorów na sprawdzaniu kartkówek, a prowadząc lekcję na bieżąco może weryfikować wiedzę uczniów i otrzymywać wyniki bezpośrednio po zakończeniu egzaminów. Ze swojego komputera widzi, czym aktualnie zajmuje się każdy uczeń, ale także może szybko pomóc mu, jeśli ten nie radzi sobie z wyznaczonym zadaniem. Może też zdalnie włączać lub blokować komputery uczniowskie, zarządzać dostępem do internetu i uruchamianymi przez ucznia programami. Podsumowując, może efektywnie i nowocześnie prowadzić lekcję.

Oprogramowanie przygotowano w polskiej wersji językowej a interfejs jest przyjazny i intuicyjny, co stanowi dodatkowe ułatwienie dla nauczycieli mających niewielki kontakt z technologiami informatyczno-komunikacyjnymi.

Mimo, iż wiele szkół nie potrafi wyobrazić sobie zamiany klasycznej sali lekcyjnej na pracownię komputerową, na pewno nadszedł czas, żeby zapoznać się z możliwościami, jakie dają nowe technologie.

Wymagania systemowe oprogramowania eKlasa:
Windows XP(SP3), Vista, 7,  8, 10

 

Zarządzaj

Oprogramowanie eKlasa pozwala na:

Zarządzanie pracownią – w tym:

 

 • Włączanie lub wyłączanie komputerów w pracowni z komputera Nauczyciela.
 • Wykonanie zdalnego zalogowania/wylogowania użytkowników na wszystkich komputerach.
 • Wygaszanie ekranu Uczniów.
 • Blokowanie myszy i klawiatury Uczniów w czasie wykładu.
 • Tworzenie profili Nauczyciela dające dostęp do określonych funkcji
 • Wezwanie pomocy technicznej od operatora konsoli technicznej.

Zarządzanie drukowaniem – w tym:

 • Zezwolenie/zabronienie drukowania.
 • Ustalenie limitu stron wydruku na lekcję.
 • Żądanie autoryzacji wydruków przez Nauczyciela.
 • Uniemożliwienie zmian ustawień istniejących drukarek oraz dodania lub usunięcia urządzeń.
 • Umożliwia zidentyfikować ucznia aktualnie używającego drukarki.

Nadzorowanie urządzeń – w tym:

 • Uniemożliwianie kopiowania danych do i z urządzeń USB.
 • Uniemożliwianie kopiowania danych do i z nośników CD/DVD.
 • Uniemożliwianie tworzenia nowych połączeń sieciowych.

Rejestracja uczniów – w tym:

 • Zebranie na początku zajęć informacji o każdym uczniu.
 • Zapisanie listy obecności do wykorzystania w przyszłości.
 • Otrzymanie informacje o każdym Uczniu przez umieszczenie kursora na ikonie tego ucznia.

Rozdawanie i zbieranie prac – w tym:

 • Przesyłanie plików i folderów z komputera Nauczyciela dla całej klasy jednocześnie.
 • Przesyłanie pliki do i z wybranego komputera w jednym ruchu.
 • Rozdać prace wszystkim Uczniom i automatycznie zebrać je pod koniec lekcji z dodanymi informacjami o Uczniu.

 

Nauczaj

Tryb pokazu
Tryb pokazu programu eKlasa pozwala na wyświetlanie ekranu Nauczyciela na ekranach Uczniów, używając sieci komputerowej, by zorganizować lekcje w czasie rzeczywistym, bez potrzeby stosowania dodatkowego sprzętu. Program umożliwia:

 • pokazanie ekranu nauczyciela na wszystkich lub wybranych komputerach uczniów
 • pokazanie ekranu konkretnego komputera ucznia na wszystkich pozostałych lub wybranych komputerach.
 • pokazać tylko wybraną aplikację na wszystkich lub wybranych komputerach.
 • odtworzyć wcześniej nagrany pokaz, pliki video wszystkim lub wybranym uczniom.
 • pozostawić nagrany pokaz wraz z wniesionymi zmianami na komputerach uczniów do późniejszego wglądu.

Notatnik ucznia
Oprogramowanie eKlasa zawiera funkcję indywidualny Notatnik Ucznia. W trakcie trwania lekcji można automatycznie zapisać w pliku PDF wszystkie elementy z nią związane. Daje to możliwość rezygnacji z papierowych zeszytów, a także ułatwia pracę zarówno nauczycielowi jak i Uczniowi.

Notatnik Ucznia umożliwia nauczycielowi zapisywanie wielu informacji dotyczących prowadzonej lekcji np.:

 • cele i szczegóły lekcji
 • uwagi wpisywane przez Nauczyciela.
 • notatki wpisywane przez poszczególnych Uczniów.
 • zrzuty ekranu z prezentacji wraz z dokonanymi objaśnieniami.
 • wyniki przeprowadzanych ankiet i testów.
 • zrzuty ekranów tablicy interaktywnej.
 • adresy witryn wykorzystywanych podczas lekcji.

Narastający trend do nauczania z wykorzystaniem technik audio, szczególnie w nauczaniu języków obcych, otwiera znacznie więcej ścieżek rozpraszających uwagę uczniów, których bardziej interesuje lista plików do pobrania niż szlifowanie angielskiego czy niemieckiego!

Moduł Monitorowania audio w eKlasa wyposaża nauczyciela w narzędzia gwarantujące błyskawiczne uzyskanie informacji, czego słucha student za pośrednictwem słuchawek oraz co mówi do mikrofonu.

Jedno kliknięcie ikony Audio i nauczyciel uzyskuje widok całej klasy. Miniatury ekranów zawierają informację o aktywności audio, wskaźniki graficzne pokazują, czy mikrofony i słuchawki są aktualnie użytkowane.

Poza wysłuchaniem, czego słucha i co mówi uczeń, nauczyciel może porozmawiać z wybranymi uczniami, nie przeszkadzając reszcie klasy. Najważniejsze zagadnienia, omówienie tematu można nagrać i odtwarzać uczniom lub całej klasie w późniejszym terminie.

Współpracuj

Narzędzia do zaznaczanie i rysowania na ekranie – Program eKlasa dostarcza wielu narzędzi do nanoszenia adnotacji na ekranie np. linie, strzałki, podświetlanie i inne zapewniające maksymalne usprawnienie komunikacji. Elementy te można wykorzystywać w trakcie pokazu, jak również w trakcie sesji zdalnego dostępu

Interaktywna tablica – Eklasa posiada pełnoekranową tablicę bezpośrednio zintegrowaną z konsolą nauczycielską i dzięki zestawowi narzędzi graficznych praca z klasą staje się łatwiejsza.

Wspólne przeglądanie Internetu – Funkcja ta daje możliwość nauczycielowi otworzyć wybrane strony internetowe i zsynchronizować je z przeglądarką na komputerach uczniowskich. Ekrany uczniów wyświetlają to, co robi Nauczyciel czyli cały proces poruszania się po stronie jest w rękach Nauczyciela.

Czat grupowy lub indywidualny – Funkcja ta pozwala na tworzenie wewnętrznego czatu – forum dyskusyjnego, do którego mogą przyłączyć się wszyscy lub wybrani uczniowie, dzieląc się opiniami z resztą klasy.

Audio – funkcja pozwala nadać komunikat głosowy lub transmitować głos Nauczyciela w trakcie wystąpienia. Obsługa audio obejmuje wszystkie sesje zdalnego dostępu, pokazu i czatu.

 

Kontroluj

Podgląd pulpitów

Program eKlasa oferuje możliwość podglądania ekranów komputerów Uczniów w czasie rzeczywistym.

Nauczyciel może monitorować całą klasę naraz.
Może „skanować” wybrane ekrany Uczniów – podgląd z określoną częstotliwością.
Może sprawdzić informacje o: aktywnej aplikacji i/lub aktywnej witrynie internetowej.

Pomiar i kontrola aplikacji – m.in. monitorowanie wszystkich aplikacji używanych w klasie, łącznie z działającymi w tle. Zdalne otwieranie i zamykanie aplikacji, rejestrowanie historii każdego Ucznia na danej lekcji.

Pomiar i kontrola Internetu – umożliwia blokowanie witryn przy pomocy filtrów pozwalających na dostęp tylko do określonych stron w wybranych adresach.

Rzeczywiste zarządzanie drukowaniem – uniemożliwienie drukowania, ustalanie ilości, kasowanie powielanych zadań, zezwolenie Nauczycielowi na autoryzowanie próśb o zezwolenie na drukowanie oraz elementy wizualne drukowania.

Monitorowanie i blokowanie wprowadzania znaków z klawiatury – dokładny wgląd w to, co piszą Uczniowie i to w czasie rzeczywistym, niezależnie od używanej witryny lub aplikacji. Słowa kluczowe na potrzeby śledzenia treści oraz pełna historia z podziałem na uczniów i aplikacje.

Monitorowanie i kontrola komunikatorów – Monitorowanie komunikatorów internetowych takich jak MSN, AOL czy Yahoo oraz ich blokowanie wraz z brakiem możliwości rejestracji.

Kontrola urządzeń – Zapobieganie kopiowaniu danych z i na urządzenia USB lub nośniki CD/DVD.

 

Testuj

Szybkie ankietowanie Uczniów

Umożliwia łatwe sprawdzenie, czy uczniowie zrozumieli treści przekazywane na lekcji.
Nauczyciel może przygotować i przeprowadzić niespodziewaną, krótką ankietę używając dostarczonych lub własnych odpowiedzi. Otrzyma natychmiastową odpowiedź i podsumowanie wyniku dla całej klasy.
Może przedstawić uczniom wyniki ankiety i na ich podstawie podjąć decyzję czy temat został wystarczająco zrozumiany , czy też nalezy powtórzyć trudniejsze zagadnienia. Może utworzyć dynamicznie grupy Uczniów w oparciu o udzielone odpowiedzi.

Moduł testów

Moduł ten pozwala zaprojektować testy i egzaminy przy niewielkim nakładzie pracy.
Program eKlasa zawiera kreator egzaminów pozwalający Nauczycielowi utworzyć własne pytania wzbogacone o elementy multimedialne (grafika, dźwięk, obraz) . Dzięki modułowi można ustalić cele i szczegóły lekcji.

 • uwagi wpisywane przez Nauczyciela.
 • notatki wpisywane przez poszczególnych Uczniów.
 • zrzuty ekranu z prezentacji wraz z dokonanymi objaśnieniami.
 • wyniki przeprowadzanych ankiet i testów.
 • zrzuty ekranów tablicy interaktywnej.
 • adresy witryn wykorzystywanych podczas lekcji.

 

Monitoruj

Tryb podglądu

Program eKlasa oferuje możliwość oglądania ekranów komputerów Uczniów w czasie rzeczywistym.
Nauczyciel może monitorować całą klasę naraz.
Może „skanować” wybrane ekrany Uczniów – podgląd z określoną częstotliwością.
Może sprawdzić informacje o: aktywnej aplikacji i/lub aktywnej witrynie internetowej.

Monitorowanie komunikatorów

Przy pomocy programu eKlasa, dzięki funkcji kontroli aplikacji i obecności modułu monitorowania komunikatorów, Nauczyciel ma możliwość zablokowania uruchamiania komunikatorów. Program pozwala także monitorować określone aplikacje komunikacyjne, pokazując Nauczycielowi podgląd aktywności i czatów.

Monitorowanie klawiatur

Kolejna funkcja zaprojektowana do użycia łącznie z modułem kontroli aplikacji, pozwala Nauczycielowi na bieżący podgląd działań podejmowanych przez Ucznia. W trakcie zajęć, gdy Uczniowie pracują korzystając z dozwolonych aplikacji, Nauczyciel ma możliwość nadzorowania wykonywanych przez klasę czynności i zweryfikowania tego, co Uczniowie piszą i jak są zaangażowani. Możliwy jest również pełny zapis użycia klawiatury przez Ucznia.

Kontrola używanych aplikacji

Program eKlasa identyfikując zarówno aktywne, jak i zminimalizowane aplikacje, wyświetla ikonę aktualnie użytkowanej aplikacji przy konkretnym uczniu. Pozwala to Nauczycielowi na:

 • Monitorowanie użycia wszystkich aplikacji na komputerach Uczniów.
 • Obejrzenie aplikacji działających w tle na wszystkich komputerach.
 • Uruchomienie i zamknięcie aplikacji na wszystkich wybranych komputerach.
 • Zezwalanie na użytkowanie dowolnych lub tylko wybranych przez Nauczyciela dozwolonych aplikacji.

Kontrola użytkowania Internetu

eKlasa identyfikując aktywne oraz uruchomione w tle strony internetowe otwarte na komputerach Uczniów umożliwia Nauczycielowi:

 • Monitorowanie użytkowania Internetu przez Uczniów.
 • Sprawdzenie jakie strony internetowe są otwarte w tle na komputerach uczniów.
 • Otwieranie i zamykanie witryny na wszystkich wybranych komputerach.
 • Zarejestrowanie pełnej historii użytkowania Internetu dla całej klasy.
 • Zablokowanie dostępu do wszystkich bądź określonej witryny internetowej.
 • Zezwolenie Uczniom na dostęp wyłącznie do wybranych dozwolonych witryn.

Dodatkowo funkcja bezpiecznego wyszukiwanie zastępuje warunki wyszukiwania dla najpopularniejszych wyszukiwarek. Pozwala na odpowiednie filtrowanie zawartości oraz zapobiega zwracaniu w wynikach wyszukiwania nieodpowiednich treści i obrazów.

Moduł Monitorowania audio – w eKlasie pozwala Nauczycielowi na szybkie uzyskanie informacji, czego słucha uczeń oraz co mówi do mikrofonu.

Jednym kliknięciem ikony Audio nauczyciel uzyskuje widok całej klasy, a miniatury ekranów przedstawiają informację o aktywności audio.

Nauczyciel ma możliwość sprawdzenia czego słucha i co mówi uczeń oraz może porozmawiać z wybranymi uczniami nie przeszkadzając pozostałej części klasy. Oczywiście Nauczyciel może nagrywać i odtwarzać pliki audio.

 

Opinie o produkcie (0)

Menu Szukaj więcej więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium