eKlasa Uczeń Licencja na 1 stanowisko

Stan magazynowy: Na wyczerpaniu (zapytaj o dostępność)
Przewidywany czas wysyłki: 48 godzin
Cena brutto: 75,00 zł 75.00
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
Cena netto: 60,98 zł
bez 23% VAT i kosztów dostawy
ilość szt.
dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Producent: -
Kod produktu: OENSEDEST010

Opis

O programie

Potrzeba zastosowania nowoczesnych technologii informacyjno-komunikacyjnych (TIK) w szkolnictwie jeszcze nigdy nie była tak mocno artykułowana zarówno przez nauczycieli, jak również samych uczniów.

Oprogramowanie eKlasa, usprawnia funkcje nauczycielskie oraz pozwala skutecznie wykorzystać sprzęt komputerowy i treści edukacyjne jako nowoczesne pomoce dydaktyczne. Lekcja prowadzona przy pomocy tego programu jest ciekawa i dynamiczna. Pliki tekstowe, multimedialne oraz kopie niektórych stron internetowych mogą być w dowolny sposób i w wybranej kolejności wklejane do scenariusza lekcji i przeplatane pytaniami lub testami. Wbudowany komunikator zapewnia utrzymanie indywidualnego kontaktu online między nauczycielem a poszczególnymi uczniami w czasie lekcji, jak również umożliwia komunikację dźwiękową i nagrywanie wypowiedzi ucznia, co jest niezwykle przydatne, na przykład w nauczaniu języków obcych.

Wykorzystując oprogramowanie eKlasa, nauczyciel nie musi już spędzać wieczorów na sprawdzaniu kartkówek, a prowadząc lekcję na bieżąco może weryfikować wiedzę uczniów i otrzymywać wyniki bezpośrednio po zakończeniu egzaminów. Ze swojego komputera widzi, czym aktualnie zajmuje się każdy uczeń, ale także może szybko pomóc mu, jeśli ten nie radzi sobie z wyznaczonym zadaniem. Może też zdalnie włączać lub blokować komputery uczniowskie, zarządzać dostępem do internetu i uruchamianymi przez ucznia programami. Podsumowując, może efektywnie i nowocześnie prowadzić lekcję.

Oprogramowanie przygotowano w polskiej wersji językowej a interfejs jest przyjazny i intuicyjny, co stanowi dodatkowe ułatwienie dla nauczycieli mających niewielki kontakt z technologiami informatyczno-komunikacyjnymi.

Mimo, iż wiele szkół nie potrafi wyobrazić sobie zamiany klasycznej sali lekcyjnej na pracownię komputerową, na pewno nadszedł czas, żeby zapoznać się z możliwościami, jakie dają nowe technologie.

Wymagania systemowe oprogramowania eKlasa:
Windows XP(SP3), Vista, 7,  8, 10

 

Zarządzaj

Oprogramowanie eKlasa pozwala na:

Zarządzanie pracownią – w tym:

 

 • Włączanie lub wyłączanie komputerów w pracowni z komputera Nauczyciela.
 • Wykonanie zdalnego zalogowania/wylogowania użytkowników na wszystkich komputerach.
 • Wygaszanie ekranu Uczniów.
 • Blokowanie myszy i klawiatury Uczniów w czasie wykładu.
 • Tworzenie profili Nauczyciela dające dostęp do określonych funkcji
 • Wezwanie pomocy technicznej od operatora konsoli technicznej.

Zarządzanie drukowaniem – w tym:

 • Zezwolenie/zabronienie drukowania.
 • Ustalenie limitu stron wydruku na lekcję.
 • Żądanie autoryzacji wydruków przez Nauczyciela.
 • Uniemożliwienie zmian ustawień istniejących drukarek oraz dodania lub usunięcia urządzeń.
 • Umożliwia zidentyfikować ucznia aktualnie używającego drukarki.

Nadzorowanie urządzeń – w tym:

 • Uniemożliwianie kopiowania danych do i z urządzeń USB.
 • Uniemożliwianie kopiowania danych do i z nośników CD/DVD.
 • Uniemożliwianie tworzenia nowych połączeń sieciowych.

Rejestracja uczniów – w tym:

 • Zebranie na początku zajęć informacji o każdym uczniu.
 • Zapisanie listy obecności do wykorzystania w przyszłości.
 • Otrzymanie informacje o każdym Uczniu przez umieszczenie kursora na ikonie tego ucznia.

Rozdawanie i zbieranie prac – w tym:

 • Przesyłanie plików i folderów z komputera Nauczyciela dla całej klasy jednocześnie.
 • Przesyłanie pliki do i z wybranego komputera w jednym ruchu.
 • Rozdać prace wszystkim Uczniom i automatycznie zebrać je pod koniec lekcji z dodanymi informacjami o Uczniu.

 

Nauczaj

Tryb pokazu
Tryb pokazu programu eKlasa pozwala na wyświetlanie ekranu Nauczyciela na ekranach Uczniów, używając sieci komputerowej, by zorganizować lekcje w czasie rzeczywistym, bez potrzeby stosowania dodatkowego sprzętu. Program umożliwia:

 • pokazanie ekranu nauczyciela na wszystkich lub wybranych komputerach uczniów
 • pokazanie ekranu konkretnego komputera ucznia na wszystkich pozostałych lub wybranych komputerach.
 • pokazać tylko wybraną aplikację na wszystkich lub wybranych komputerach.
 • odtworzyć wcześniej nagrany pokaz, pliki video wszystkim lub wybranym uczniom.
 • pozostawić nagrany pokaz wraz z wniesionymi zmianami na komputerach uczniów do późniejszego wglądu.

Notatnik ucznia
Oprogramowanie eKlasa zawiera funkcję indywidualny Notatnik Ucznia. W trakcie trwania lekcji można automatycznie zapisać w pliku PDF wszystkie elementy z nią związane. Daje to możliwość rezygnacji z papierowych zeszytów, a także ułatwia pracę zarówno nauczycielowi jak i Uczniowi.

Notatnik Ucznia umożliwia nauczycielowi zapisywanie wielu informacji dotyczących prowadzonej lekcji np.:

 • cele i szczegóły lekcji
 • uwagi wpisywane przez Nauczyciela.
 • notatki wpisywane przez poszczególnych Uczniów.
 • zrzuty ekranu z prezentacji wraz z dokonanymi objaśnieniami.
 • wyniki przeprowadzanych ankiet i testów.
 • zrzuty ekranów tablicy interaktywnej.
 • adresy witryn wykorzystywanych podczas lekcji.

Narastający trend do nauczania z wykorzystaniem technik audio, szczególnie w nauczaniu języków obcych, otwiera znacznie więcej ścieżek rozpraszających uwagę uczniów, których bardziej interesuje lista plików do pobrania niż szlifowanie angielskiego czy niemieckiego!

Moduł Monitorowania audio w eKlasa wyposaża nauczyciela w narzędzia gwarantujące błyskawiczne uzyskanie informacji, czego słucha student za pośrednictwem słuchawek oraz co mówi do mikrofonu.

Jedno kliknięcie ikony Audio i nauczyciel uzyskuje widok całej klasy. Miniatury ekranów zawierają informację o aktywności audio, wskaźniki graficzne pokazują, czy mikrofony i słuchawki są aktualnie użytkowane.

Poza wysłuchaniem, czego słucha i co mówi uczeń, nauczyciel może porozmawiać z wybranymi uczniami, nie przeszkadzając reszcie klasy. Najważniejsze zagadnienia, omówienie tematu można nagrać i odtwarzać uczniom lub całej klasie w późniejszym terminie.

Współpracuj

Narzędzia do zaznaczanie i rysowania na ekranie – Program eKlasa dostarcza wielu narzędzi do nanoszenia adnotacji na ekranie np. linie, strzałki, podświetlanie i inne zapewniające maksymalne usprawnienie komunikacji. Elementy te można wykorzystywać w trakcie pokazu, jak również w trakcie sesji zdalnego dostępu

Interaktywna tablica – Eklasa posiada pełnoekranową tablicę bezpośrednio zintegrowaną z konsolą nauczycielską i dzięki zestawowi narzędzi graficznych praca z klasą staje się łatwiejsza.

Wspólne przeglądanie Internetu – Funkcja ta daje możliwość nauczycielowi otworzyć wybrane strony internetowe i zsynchronizować je z przeglądarką na komputerach uczniowskich. Ekrany uczniów wyświetlają to, co robi Nauczyciel czyli cały proces poruszania się po stronie jest w rękach Nauczyciela.

Czat grupowy lub indywidualny – Funkcja ta pozwala na tworzenie wewnętrznego czatu – forum dyskusyjnego, do którego mogą przyłączyć się wszyscy lub wybrani uczniowie, dzieląc się opiniami z resztą klasy.

Audio – funkcja pozwala nadać komunikat głosowy lub transmitować głos Nauczyciela w trakcie wystąpienia. Obsługa audio obejmuje wszystkie sesje zdalnego dostępu, pokazu i czatu.

 

Kontroluj

Podgląd pulpitów

Program eKlasa oferuje możliwość podglądania ekranów komputerów Uczniów w czasie rzeczywistym.

Nauczyciel może monitorować całą klasę naraz.
Może „skanować” wybrane ekrany Uczniów – podgląd z określoną częstotliwością.
Może sprawdzić informacje o: aktywnej aplikacji i/lub aktywnej witrynie internetowej.

Pomiar i kontrola aplikacji – m.in. monitorowanie wszystkich aplikacji używanych w klasie, łącznie z działającymi w tle. Zdalne otwieranie i zamykanie aplikacji, rejestrowanie historii każdego Ucznia na danej lekcji.

Pomiar i kontrola Internetu – umożliwia blokowanie witryn przy pomocy filtrów pozwalających na dostęp tylko do określonych stron w wybranych adresach.

Rzeczywiste zarządzanie drukowaniem – uniemożliwienie drukowania, ustalanie ilości, kasowanie powielanych zadań, zezwolenie Nauczycielowi na autoryzowanie próśb o zezwolenie na drukowanie oraz elementy wizualne drukowania.

Monitorowanie i blokowanie wprowadzania znaków z klawiatury – dokładny wgląd w to, co piszą Uczniowie i to w czasie rzeczywistym, niezależnie od używanej witryny lub aplikacji. Słowa kluczowe na potrzeby śledzenia treści oraz pełna historia z podziałem na uczniów i aplikacje.

Monitorowanie i kontrola komunikatorów – Monitorowanie komunikatorów internetowych takich jak MSN, AOL czy Yahoo oraz ich blokowanie wraz z brakiem możliwości rejestracji.

Kontrola urządzeń – Zapobieganie kopiowaniu danych z i na urządzenia USB lub nośniki CD/DVD.

 

Testuj

Szybkie ankietowanie Uczniów

Umożliwia łatwe sprawdzenie, czy uczniowie zrozumieli treści przekazywane na lekcji.
Nauczyciel może przygotować i przeprowadzić niespodziewaną, krótką ankietę używając dostarczonych lub własnych odpowiedzi. Otrzyma natychmiastową odpowiedź i podsumowanie wyniku dla całej klasy.
Może przedstawić uczniom wyniki ankiety i na ich podstawie podjąć decyzję czy temat został wystarczająco zrozumiany , czy też nalezy powtórzyć trudniejsze zagadnienia. Może utworzyć dynamicznie grupy Uczniów w oparciu o udzielone odpowiedzi.

Moduł testów

Moduł ten pozwala zaprojektować testy i egzaminy przy niewielkim nakładzie pracy.
Program eKlasa zawiera kreator egzaminów pozwalający Nauczycielowi utworzyć własne pytania wzbogacone o elementy multimedialne (grafika, dźwięk, obraz) . Dzięki modułowi można ustalić cele i szczegóły lekcji.

 • uwagi wpisywane przez Nauczyciela.
 • notatki wpisywane przez poszczególnych Uczniów.
 • zrzuty ekranu z prezentacji wraz z dokonanymi objaśnieniami.
 • wyniki przeprowadzanych ankiet i testów.
 • zrzuty ekranów tablicy interaktywnej.
 • adresy witryn wykorzystywanych podczas lekcji.

 

Monitoruj

Tryb podglądu

Program eKlasa oferuje możliwość oglądania ekranów komputerów Uczniów w czasie rzeczywistym.
Nauczyciel może monitorować całą klasę naraz.
Może „skanować” wybrane ekrany Uczniów – podgląd z określoną częstotliwością.
Może sprawdzić informacje o: aktywnej aplikacji i/lub aktywnej witrynie internetowej.

Monitorowanie komunikatorów

Przy pomocy programu eKlasa, dzięki funkcji kontroli aplikacji i obecności modułu monitorowania komunikatorów, Nauczyciel ma możliwość zablokowania uruchamiania komunikatorów. Program pozwala także monitorować określone aplikacje komunikacyjne, pokazując Nauczycielowi podgląd aktywności i czatów.

Monitorowanie klawiatur

Kolejna funkcja zaprojektowana do użycia łącznie z modułem kontroli aplikacji, pozwala Nauczycielowi na bieżący podgląd działań podejmowanych przez Ucznia. W trakcie zajęć, gdy Uczniowie pracują korzystając z dozwolonych aplikacji, Nauczyciel ma możliwość nadzorowania wykonywanych przez klasę czynności i zweryfikowania tego, co Uczniowie piszą i jak są zaangażowani. Możliwy jest również pełny zapis użycia klawiatury przez Ucznia.

Kontrola używanych aplikacji

Program eKlasa identyfikując zarówno aktywne, jak i zminimalizowane aplikacje, wyświetla ikonę aktualnie użytkowanej aplikacji przy konkretnym uczniu. Pozwala to Nauczycielowi na:

 • Monitorowanie użycia wszystkich aplikacji na komputerach Uczniów.
 • Obejrzenie aplikacji działających w tle na wszystkich komputerach.
 • Uruchomienie i zamknięcie aplikacji na wszystkich wybranych komputerach.
 • Zezwalanie na użytkowanie dowolnych lub tylko wybranych przez Nauczyciela dozwolonych aplikacji.

Kontrola użytkowania Internetu

eKlasa identyfikując aktywne oraz uruchomione w tle strony internetowe otwarte na komputerach Uczniów umożliwia Nauczycielowi:

 • Monitorowanie użytkowania Internetu przez Uczniów.
 • Sprawdzenie jakie strony internetowe są otwarte w tle na komputerach uczniów.
 • Otwieranie i zamykanie witryny na wszystkich wybranych komputerach.
 • Zarejestrowanie pełnej historii użytkowania Internetu dla całej klasy.
 • Zablokowanie dostępu do wszystkich bądź określonej witryny internetowej.
 • Zezwolenie Uczniom na dostęp wyłącznie do wybranych dozwolonych witryn.

Dodatkowo funkcja bezpiecznego wyszukiwanie zastępuje warunki wyszukiwania dla najpopularniejszych wyszukiwarek. Pozwala na odpowiednie filtrowanie zawartości oraz zapobiega zwracaniu w wynikach wyszukiwania nieodpowiednich treści i obrazów.

Moduł Monitorowania audio – w eKlasie pozwala Nauczycielowi na szybkie uzyskanie informacji, czego słucha uczeń oraz co mówi do mikrofonu.

Jednym kliknięciem ikony Audio nauczyciel uzyskuje widok całej klasy, a miniatury ekranów przedstawiają informację o aktywności audio.

Nauczyciel ma możliwość sprawdzenia czego słucha i co mówi uczeń oraz może porozmawiać z wybranymi uczniami nie przeszkadzając pozostałej części klasy. Oczywiście Nauczyciel może nagrywać i odtwarzać pliki audio.

 

Opinie o produkcie (0)

Ceny podane na stronie www.interdesk.pl mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu prawa polskiego. Wszystkie podane ceny są cenami brutto (zawierają podatek VAT). Nie ponosimy odpowiedzialności za błędnie podane ceny, błędy typograficzne, fotograficzne, stany magazynowe ani inne pomyłki. Mimo dołożenia wszelkich starań nie gwarantujemy, że publikowane dane techniczne nie zawierają braków lub błędów. Rzeczywisty wygląd urządzeń może odbiegać od tych przedstawionych na zdjęciach. 
Ponieważ ewentualne błędne opisy nie mogą jednak być podstawą do roszczeń w przypadku wątpliwości prosimy o kontakt z handlowcem przed podjęciem decyzji o zakupie. Decydując się na zakup towaru w naszej firme akceptują Państwo regulamin, powyższe warunki oraz politykę prywatności RODO

Menu Szukaj więcej więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl