ZESTAW CZUJNIKÓW BEZPRZEWODOWYCH - SZKOŁA PODSTAWOWA BIOLOGIA - STANDARD

Stan magazynowy: Produkt na zamówienie (zapytaj o aktualną cenę i dostępność)
Cena brutto: 4 115,00 zł 4115.00
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
Cena netto: 3 345,53 zł
bez 23% VAT i kosztów dostawy
ilość szt.
dodaj do przechowalni
Ocena: 5
Producent: Vernier
Kod produktu: 8270

Opis

Czujniki Vernier są zbudowane z myślą o dzieciach, dlatego są wytrzymałe i bardzo proste w obsłudze. Posiadają 5-letnią gwarancję producenta. Zachęcamy do zakupu kilku zestawów i eksperymentowania w grupach. Nic tak nie cieszy dzieci, jak możliwość osobistego, bezpośredniego działania. Naprawdę warto spróbować.

Zestaw został dobrany tak aby umożliwić realizację wybranych zagadnień z Podstawy Programowej.

Kilka uwag o działaniu:

Proponowane zestawy zawierają wyłącznie czujniki. Aby wyświetlić pomiary, pokazać i omówić wynik, należy użyć dowolnego komputera, laptopa, tabletu lub telefonu. Warunkiem koniecznym jest, aby urządzenie używane do wyświetlania danych posiadało Bluetooth 4.0, który pozwoli na połączenie się z czujnikiem. Jest to standardowa cecha, którą posiada każdy nowoczesny sprzęt. Jeśli zdarzyłoby się, że posiadany komputer nie ma Bluetooth ®, za kilkanaście złotych można dokupić do komputera adapter USB. Mówiąc prosto – powiedz nam co masz, my zadbamy aby działało.

Czujniki mają wbudowane akumulatory (podobne jak w telefonie), które należy od czasu do czasu naładować. Można w tym celu użyć dowolnej ładowarki USB, czy gniazda komputera USB. Kabel jest zawsze w zestawie.

 • Darmowa aplikacja Graphical Analysis na urządzenia mobilne pozwala na rejestrowanie i obserwację wyników.

 • Dostępne darmowe materiały w języku polskim i angielskim.

 • Jakość i pewność jaką gwarantuje marka Vernier. Ponad 30 lat na rynku, gwarancja 5 lat na produkty, wsparcie krajowego przedstawiciela.

Zestaw składa się z:

 • Bezprzewodowy czujnik temperatury GDX-TMP
   
  W przeciwieństwie do tradycyjnego termometru, Go Direct Temperature pozwala studentom zbierać w czasie rzeczywistym pomiary temperatury w czasie rzeczywistym lub przez pewien okres czasu. Jego zasięg i możliwości bezprzewodowe sprawiają, że Go Direct Temperature jest idealnym czujnikiem do zastosowań w świecie eksperymentów. 

  Użyj tego czujnika w różnych badaniach, np.:

  • zbadaj reakcje endotermiczne i egzotermiczne
  • zbadaj zamarzanie i topnienie wody
  • zmierz zawartość energii w żywności
  • zbadaj absorpcję energii promieniowania słonecznego
  • monitoruj warunki środowiskowe
 • Bezprzewodowy czujnik CO2 GDX-CO2
Czujnik pozwala na monitorowanie zmian poziomu dwutlenku węgla, temperatury i wilgotności względnej. Czujnik posiada wbudowaną kompensację temperatury i ochronę przed wilgocią. Do zestawu dołączono butelkę Nalgene 250 ml do eksperymentów z małymi roślinami i zwierzętami. 

Czujnik CO2 Go Direct idealnie nadaje się do następujących eksperymentów:

  • zmiana stężenia gazu podczas oddychania komórkowego
  • zmiana stężenia gazu podczas fotosyntezy
  • wpływ temperatury na oddychanie komórkowe lub metabolizm organizmów
  • fermentacja drożdżowa
 • Bezprzewodowy czujnik pH GDX-PH

Czujnik pH Go-Direct jest ważnym i wszechstronnym czujnikiem do ćwiczeń laboratoryjnych i terenowych. Daje uczniom swobodę badania pH bez niedogodności związanych z przewodami - bez rozlania roztworów przez plątaninę kabli.

Użyj tego czujnika w różnych eksperymentach:

  • miareczkowanie kwasowo-zasadowe

  • monitorowanie zmian pH podczas reakcji chemicznych

  • sprawdzenie pH i zasadowości zbiorników wodnych

  • zbadanie domowych kwasów i zasad

Czujnik składa się z elektrody pH podłączonej do wzmacniacza elektrody Go Direct poprzez złącze BNC. Ta konstrukcja umożliwia stosowanie wzmacniacza elektrody Go Direct z innymi elektrodami Vernier, takimi jak elektroda pH płaska, elektroda ORP oraz elektroda ISE.

 • BioKomora 250ml BC-250
BioKomora250 to 250 ml butelka Nalgene, która może być używana z czujnikiem dwutlenku węgla i czujnikiem tlenu do jednoczesnego monitorowania poziomu dwutlenku węgla w gazie i tlenu w systemie zamkniętym. BioKomora jest przydatna w eksperymentach, takich jak fotosynteza i oddychanie komórkowe.
 
 • Bezprzewodowy czujnik światła i koloru GDX-LC

Czujnik światła i koloru GDX-LC Go Direct łączy w sobie moc wielu czujników do pomiaru natężenia światła w zakresie widzialnym i promieni UV widma elektromagnetycznego.

Czujnik światła widzialnego

Szybka częstotliwość próbkowania dla czujnika światła widzialnego (1000 Hz) umożliwia obserwację migotania lamp fluorescencyjnych. 

Czerwony, zielony, niebieski (RGB) czujnik koloru

Czujnik RGB pozwala określić względny udział światła czerwonego, zielonego i niebieskiego. Wbudowana biała dioda LED zapewnia równomierne oświetlenie gdy czujnik jest umieszczony bezpośrednio na powierzchni, co zmniejsza efekt zmiennego oświetlenia otoczenia. 

Czujnik UV

Czujnik UV doskonale nadaje się do eksperymentów wykorzystujących światło słoneczne i promienie UV. Czujnik reaguje na promieniowanie ultrafioletowe w widmie UVA i UVB.

Czujnik światła i koloru GDX-LC może być używany w różnych eksperymentach:

· badanie natężenia światła w funkcji odległości

· badanie filtrów spolaryzowanych

· obserwacji migotania lamp fluorescencyjnych

· badanie współczynnika odbicia (w tym analizy koloru)

Opinie o produkcie (0)

Menu Szukaj więcej więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium