Projektor Panasonic PT-MZ10KLW

Stan magazynowy: dostępny na zamówienie
Cena brutto: 75 006,69 zł 75006.69
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
Cena netto: 60 981,05 zł
bez 23% VAT i kosztów dostawy
ilość szt.
dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Producent: Panasonic
Kod produktu: PT-MZ10KLW

Opis

Główne cechy


Laserowe źródło światła, 10.000 lumenów, WUXGA

Długotrwałe laserowe źródło światła zapewnia równomierną jasność obrazów oraz 20 000 godzin pracy bez konserwacji

Współczynnik rzutu wynoszący 1,09:1 oraz szeroki zakres regulacji obiektywu w poziomie i pionie pozwalają wyświetlać duże obrazy nawet w niewielkich przestrzeniach

Obsługa sygnałów wejściowych 4K i 30p sprawia, że projektory z tej serii będą w stanie wyświetlać treści i obrazy w przyszłych standardach jakości

Opcjonalna projekcja bezprzewodowa

GeoPromożliwość obracaniaakceptuje 4KDigital LinkSolidShine Laser

 

Ostry i wyraźny obraz w długim okresie użytkowania dla wydajności i komfortu

Pure White Generator wzbogaca kolory z jasnością 10.000 lm*

Nowe 1" panele LCD, źródło światła zbudowane z wielu diód laserowych, nieorganiczne koło fosforowe i Pure White Generator łączą się w celu uzyskania jaśniejszych i bardziej naturalnych kolorów. Pure White Generator redukuje straty energii ze źródła światła za pomocą opracowanego przez Panasonic silnika wieloodblaskowego, który zbiera niebieskie światło lasera z bardzo wysoką wydajnością. Pure White Generator wykorzystuje dodatkowe światło, aby poprawić dokładność odwzorowania kolorów i stworzyć żywe, naturalne, wierne życiu kolory, które pojawiają się jaśniej i głębiej na ekranie. Bez względu na miejsce instalacji i poziom oświetlenia otoczenia, widzowie mogą cieszyć się wciągającymi, obrazami wysokiej jakości, które są komfortowo oglądane przez dłuższy czas.

Uwaga: Jasność została podana dla modelu PT-MZ16KL. Pomiar, warunki pomiaru i metoda zapisu są zgodne z międzynarodowymi standardami ISO/IEC 21118: 2012. Wartość jest średnią wszystkich produktów w momencie dostawy.

Niezawodne działanie redukuje ilość wywołań w warunkach rzeczywistych

Nasze pierwsze projektory LCD z chłodzeniem cieczą dla wielolaserowych źródeł światła

Seria PT-MZ16K jest naszą pierwszą linią projektorów LCD posiadającą system chłodzenia cieczą dla wielu półprzewodnikowych modułów laserowych, zapewniając niezawodną stabilność projekcji. System chłodzenia cieczą nie tylko podnosi pułap w celu zapewnienia wysokiej jasności projekcji w miejscach podwyższonych i w środowiskach narażonych na ciepło, ale także przyczynia się do cichej pracy w zakresie 32-38 dB (w zależności od trybu projekcji)*, aby zminimalizować rozpraszający hałas w przestrzeni do nauki.

* wartości dla PT-MZ16KL

Oryginalny system chłodzenia koła fosforowego firmy Panasonic

Seria PT-MZ16K posiada dedykowany i oryginalnie uszczelniony system chłodzenia koła fosforowego, który jest wykonany z trwałego, odpornego na wysoką temperaturę materiału nieorganicznego. Obszerna osłona wokół zespołu koła z fosforem chroni przed przedostawaniem się kurzu i cząstek stałych w celu zwiększenia niezawodności i stałej jasności.

Redundantny napęd wielolaserowy

Optyczny silnik laserowy z wieloma napędami grupuje diody laserowe w wiele modułów laserowych. Jeśli jedna dioda w module ulegnie awarii, omija się tylko ograniczoną liczbę diod w danej serii. Pozostałe diody pracują nadal, zachowując prawie pełną jasność. W przypadku awarii jednej diody laserowej w innych projektorach, cały moduł wyłącza się, co powoduje dramatyczną utratę jasności. Seria PT-MZ16K dodaje nieocenioną warstwę ubezpieczenia, gdy nie można przerwać prezentacji obrazu..

Multi-Laser Drive Engine with Failover Redundancy Circuits

Backup Input Switching zapewnia ciągłość wyświetlania obrazu

Ta seria projektorów LCD oferuje elastyczną funkcję rezerwowego przełączania wejścia, którą można skonfigurować w celu odbierania tego samego sygnału wejściowego za pomocą dowolnej kombinacji przypisanych pierwotnych i wtórnych wejść. Jeśli transmisja sygnału do pierwotnego wejścia nie powiedzie się, projekcja będzie kontynuowana przez przypisane wejście zapasowe bez wygaszania ekranu. Po przywróceniu komunikacji projektor automatycznie przełącza się na pierwotne wejście. Ta funkcja jest nieoceniona, gdy projekcja musi być utrzymywana bez zakłóceń.

Backup Input Switching Maintains Picture Display

Nowy monitor informacyjny

Aby jeszcze bardziej uprościć konfigurację i obsługę serii PT-MZ16K, monitor informacyjny znajduje się na tylnym panelu w sąsiedztwie terminali i fizycznych elementów sterujących. Monitor zapewnia nawigację opartą na menu, umożliwiającą płynną konfigurację ID projektora i podstawową konfigurację sieci. Pokazuje także status projektora, w tym temperaturę, czas działania i dane aktywnego sygnału, oraz kody wykrytych błędów..

Information Monitor

Uproszczona instalacja ułatwia pracę

Obsługa sygnału 4K

Seria PT-MZ16K obsługuje nieskompresowane wejście sygnału wideo 4K / 60p przez złącza HDMI® lub DIGITAL LINK. Możliwość odtwarzania wideo Ultra HD w natywnej rozdzielczości projektora jest przydatna w sytuacjach, w których ta sama zawartość wideo premium jest przeznaczona do odtwarzania na wielu projektorach lub wyświetlaczach 4K i innych niż 4K. Oszczędza to operatorom kłopotów z ponownym kodowaniem źródłowego wideo i pozwala na dodanie serii PT-MZ16K do sieci projektorów, która zawiera jednostki 4K, co usprawnia jednoczesne odtwarzanie pojedynczego źródła wideo 4K na wszystkich kompatybilnych urządzeniach wyświetlających.

Uwaga: Podczas projekcji sygnały 4K są konwertowane na rozdzielczość projektora (1920 x 1200 pikseli).

Pierwsze projektory LCD współpracujące z oprogramowaniem Geometry Manager Pro

Są to pierwsze projektory LCD Panasonic, które obsługują bezpłatne oprogramowanie Geometry Manager Pro tradycyjnie dostępne w naszych dużych projektorach DLP ™. Oprogramowanie rozszerza wbudowane możliwości regulacji geometrycznej i wieloekranowej o funkcję Free Grid, która reguluje regulację 4 narożników, korektę trapezową, korekcję zakrzywionego ekranu i dowolną korekcję obrazu za pomocą interfejsu PC. Dwa zestawy aktualizacyjne można odblokować za pomocą płatnych kluczy licencyjnych w celu dalszego pogłębienia funkcjonalności. ET-UK20 dodaje korekcję jednolitości i obszerny pakiet kreatywnego maskowania, podczas gdy ET-CUK10 posiada funkcję Auto Screen Adjustment do jednoczesnej konfiguracji wielu ekranów (w tym korekcji zakrzywionego ekranu) za pomocą kompatybilnego aparatu. Te zestawy przyspieszają mieszanie krawędzi i dopasowanie kolorów na wielu ekranach z automatyczną kalibracją dla poziomu czerni, jednolitości jasności i układania w stosy.

Uwaga: Wymaga najnowszego oprogramowania układowego. Zarejestruj swój projektor w PASS, aby zaktualizować oprogramowanie, uzyskaj bezpłatne oprogramowanie Geometry Manager Pro na PC, uzyskaj klucze aktywacyjne dla ET-UK20 i ET-CUK10 oraz pobierz wtyczkę dla ET-CUK10. Kompatybilne aparaty: Panasonic AW-HE70 / AW-UE70 i Nikon D5200 / D5300 / D5500 / D5600. Odwiedź PASS by uzyskać dodatkowe informacje..

Regulacja geometryczna z dowolną korektą siatki za pomocą pilota

Panasonic dodał nową funkcję Free Grid do istniejącej korekty geometrycznej, która umożliwia wygodną regulację obrazu na podstawie siatki za pomocą pilota projektora. Można wyświetlać rozdzielczości siatki 2 x 2, 3 x 3, 5 x 5, 9 x 9 lub 17 x 17, a obszary przekształcać lub zmieniać geometrycznie w celu kompensacji zniekształceń ekranu. Korekcję tę można łatwo wykonać, dopasowując punkty kontrolne znajdujące się na przecięciach linii siatki. Swobodnie poruszaj się między rozdzielczościami siatki, aby osiągnąć pożądany poziom szczegółowości bez utraty postępu pracy. Ta sprytna funkcja zapisywania danych pozwala technikom na płynne wyświetlanie bez zniekształceń w wielu różnych sytuacjach instalacyjnych.

Geometric Adjustment with Free Grid Correction via Remote Control

Aplikacja zdalnego sterowania z obsługą NFC Function*1 i sterowanie Auto-Focus z wykorzystaniem aparatu smartfona

Aplikacja Smart Projector Control dla systemu Android ™ i iOS zawiera teraz funkcję komunikacji bliskiego zasięgu (NFC), która umożliwia natychmiastowe sparowanie smartfona z projektorem poprzez ich dotknięcie. Po połączeniu aplikacja uzyskuje dostęp do ustawień menu, które można odczytać i zapisać *2 w celu łatwej regulacji bez włączania projektora. Oprócz wyświetlania danych i umożliwiania zmiany niektórych ustawień, aplikacja posiada funkcję automatycznego ustawiania ostrości, która wykorzystuje aparat smartfona i aplikację UI do szybkiego, ale dokładnego ustawiania ostrości obrazu.

Smart Projector Control (Web Manual)

Remote App with NFC Function

*1 Dostepność jest zależna od kraju lub regionu.

*2 Zapis danych nie jest możliwy na urządzeniach z iOS. Korzystanie z opisanych funkcji może wymagać wcześniejszej aktywacji w ustawieniach projektora. Sprawdź App Store lub Google Play Store pod kątem minimalnych wymagań dotyczących urządzenia i systemu operacyjnego lub kliknij tutaj, aby uzyskać więcej informacji.

Uwaga: W niektórych krajach aktywacja projektora jest wymagana do korzystania z funkcji NFC. Kliknij tutaj, aby wyświetlić listę krajów, w których można uzyskać opcjonalny zestaw aktualizacyjny ET-NUK10, aby włączyć funkcję NFC. Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź stronę PASS. Jeśli funkcja NFC jest wyłączona, wyświetlany jest ekran NFC, ale odczyt / zapis danych nie jest możliwy.

Projector Auto-Focus via Device’s Camera

Dedykowane obiektywy z AFO

Nowa gama siedmiu opcjonalnych obiektywów do projektorów z serii PT-MZ16K zapewnia bezproblemowy współczynnik rzutu od 0,480–0,550 do 4,14–7,40, bezproblemowo integrując projekcje z prawie każdym miejscem instalacji. Obiektywy są kompatybilne ze wszystkimi modelami z seriii. Zasilany zoom i przesunięcie obiektywu są dostępne z poziomu pilota i aplikacji Smart Projector Control. W zestawie znajduje się także czujnik AFO, który optymalizuje ostrość, gdy temperatura obiektywu zmienia się, utrzymując ostre obrazy i zmniejszając potrzebę ręcznej kalibracji.

Kliknij tutaj, by przejrzeć nową linię obiektywów

New lineup of seven optional lenses
Dedicated Lenses with AFO

Cicha praca zapewniająca niezakłócone wyświetlanie

Seria PT-MZ16K została zaprojektowana do cichej pracy przy niskim poziomie 32 dB * w trybie cichym..

* Dla PT-MZ16KL, 38 dB w trybie NORMAL.

Inne funkcje

Dynamiczny kontrast dla naturalnej ekspresji obrazu

Precyzyjna laserowa modulacja mocy pozwala uzyskać wysoki kontrast przy niskim zużyciu energii, umożliwiając doskonałą ekspresję jasnych i ciemnych scen, zapewniając naturalne i komfortowe wrażenia wizualne. Seria PT-MZ16K charakteryzuje się dynamicznym kontrastem 3.000.000:1*.

W trybie obrazu ustawionym na „Dynamiczny” i [Kontrast dynamiczny] na [3].

Detail Clarity Processor 4 zapewnia niezwykle ostry obraz

Procesor obrazu analizuje pojedyncze klatki wideo, aby wyostrzyć obszary każdego obrazu zawierające drobne szczegóły. Algorytmy pobierają informacje z czterech pasm sygnału, wyostrzają i korygują kontury oraz redukują szumy, aby uzyskać lepszy obraz..

Detail Clarity Processor 4 Provides Pin-Sharp Insight

Funkcja regulacji koloru

Regulacja kolorów ułatwia korygowanie niewielkich odchyleń w zakresie reprodukcji kolorów poszczególnych jednostek skonfigurowanych do wielokrotnej projekcji, szczególnie tych w konfiguracji równoległej. Korekta jest wykonywana na 3 lub 7 kolorach.

Color Adjustment Function

Brak konieczności wymiany źródła światła przez 20.000 godzin*

Żywotność laserowego źródła światła wydłużona została do 20. 000 godzin*, co obniża koszty eksploatacji w porównaniu do projektorów lampowych. Ograniczając zużycie części eksploatacyjnych, organizacje mogą również zoptymalizować zapasy części zamiennych.

W tym czasie moc światła spadnie o około 50%. IEC62087:2008 Treść rozgłoszeniowa, tryb NORMALNY, kontrast dynamiczny [2], w warunkach 35° C (95° F), 700 m (2297 stóp) nad poziomem morza i 0,15 mg / m3 cząstek stałych. Szacowany czas konserwacji różni się w zależności od środowiska..

Wymiana filtra ECO wielokrotnego użytku przedłużona do 20 000 godzin*1

Filtr Eco zawiera filtr Micro Cut, który zbiera drobne cząsteczki pyłu z efektem elektrostatycznym. Wraz z odporną na kurz obudową projektora filtr Eco pozwala na długotrwałe użytkowanie w zapylonym otoczeniu z krótszym czasem przestoju. Okres użytkowania wynosi około 20.000 godzin*1a filtr można umyć i ponownie użyć*2.

*1 Poniżej 0,15 mg / m3 pyłu zawieszonego. Szacowany czas konserwacji różni się w zależności od środowiska..

*2 Podczas mycia filtra wodą postępuj zgodnie z procedurami wymienionymi w instrukcji obsługi. Zaleca się wymianę po dwukrotnym umyciu i ponownym użyciu filtra lub jeśli filtr nie jest wystarczająco czysty po umyciu.

Jedno-kablowe złącze DIGITAL LINK dla sygnałów AV i sygnałów sterujących

Oparty na technologii HDBaseT ™, DIGITAL LINK obsługuje wideo Full HD, audio*1 oraz polecenia sterujące za pomocą jednego kabla STP CAT 5e lub wyższego na odległości do 150 m*2 (492 stóp). Opcjonalny przełącznik cyfrowy lub moduł interfejsu cyfrowego DIGITAL LINK dodatkowo usprawnia instalację w dużych obiektach.

*1 Transmisja audio zależy od możliwości audio modelu.

*2 Transmisja na odległość 150 m (492 ft) mozliwa jest przy użyciu przełącznika ET-YFB200G dl sygnałów do 1080p tylko w trybie Long Reach.

Oddzielne złącza LAN i DIGITAL LINK

Oddzielne terminale dla LAN i DIGITAL LINK zwiększają wszechstronność. Instalatorzy mogą przypisywać sygnały sterujące kompatybilne z 100Base-TX i 10BaseT za pośrednictwem terminala LAN, uwalniając DIGITAL LINK dla wideo.

Swoboda instalacji

Free 360-degree Installation

Technologia SOLID SHINE Laser daje dużą swobodę instalacji projektora pozwalając na obrót urządzenia w zakresie do 360° wokół dowolnej osiW połączeniu z zasilanym przesunięciem obiektywu i szeroką gamą opcjonalnych obiektywów, projektor można zamontować w dowolny sposób bez tymczasowych zniekształceń obrazu lub w stałych zastosowaniach..

Oprogramowanie do monitoringu i kontroli wielu urządzeń oraz oprogramowanie do wczesnego ostrzegania

Oprogramowanie Panasonic Multi Monitoring & Control obsługuje do 2.048 urządzeń przez sieć LAN i oferuje wizualizację map systemu lub automatyczne wyszukiwanie rejestrowanych urządzeń. Darmowe oprogramowanie jest dostępne z funkcjami wczesnego ostrzegania (dostępna jest automatyczna bezpłatna 90-dniowa wersja próbna). Te zaawansowane funkcje umożliwiają monitorowanie w czasie rzeczywistym, wykrywanie nieprawidłowości i powiadamianie przed wymaganiem serwisowania. Administratorzy mogą uzyskać płynną kontrolę i monitorowanie w czasie rzeczywistym, unikając potencjalnych problemów, oszczędzając czas i zwiększając niezawodność systemu.

Multi Monitoring & Control Software and Early Warning Software (Product Information)

Multi Monitoring & Control Software and Early Warning Software

Funkcjonalność oprogramowania różni się w zależności od modelu..

Szybki start i szybkie wyłączenie

Laserowe źródło światła nie potrzebuje czasu na rozgrzanie, więc obrazy pojawiają się niemal natychmiast na projektorach z funkcją Quick Start / Quick Off. Wyłączenie zasilania nie wymaga również chłodzenia. Można bezpiecznie włączać i wyłączać projektor w dowolnym momencie.

https://panasonic.net/cns/projector/products/mz16k/img/features/feature011.jpg

Rozjaśnianie i ściemnianie

Kolejną zaletą technologii cyfrowej modulacji mocy wyjściowej lasera jest przydatna funkcja Fade In / Fade Out, która umożliwia użytkownikom rozpoczęcie lub zakończenie prezentacji z profesjonalnym efektem.

Dodatkowe funkcje

  • Regulacja ekranu dla ekranów o specjalnym kształcie
  • Funkcja klonowania danych
  • Art-Net DMX, Crestron Connected ™ i PJLink ™
  • Tryb symulacji DICOM
  • Bezpośrednie wyłączenie zasilania
  • Funkcja planowania
  • Funkcja wsparcia prezentacji

 

Dane techniczne; 

PT-MZ10KL
Projector type LCD projectors
LCD panel  
Panel size 25.4 mm (1.0 in) diagonal (16:10 aspect ratio)
Display method Transparent LCD panel (x 3, R/G/B)
Drive method Active matrix method
Pixels 2,304,000 (1920 x 1200) pixels x 3
Light source Laser diodes
Light output*1 10,000 lm
Time until light output declines to 50 %*2 20,000 hours (NORMAL)
Resolution 1920 x 1200 pixels
Contrast ratio*1 3,000,000:1 (Full On/Full Off)
* With [Dynamic Contrast] set to [3].
Screen size (diagonal) 2.03–12.7 m (80–500 in), 16:10 aspect ratio
Center-to-corner zone ratio*1 85 %
Lens Optional powered zoom lenses
Lens shift  
Vertical
(from center of screen)
±60 % (±40 % with ET-EMW200, ±50 % with ET-EMW300) (powered)
Horizontal
(from center of screen)
±20 % (±19 % with ET-EMW200) (powered)
Keystone correction range Vertical: ±40° (±14° with ET-EMW200/ET-EMW300, ±22° with ET-EMW400/ET-EMW500), Horizontal: ±15° (±8° with ET-EMW200/ET-EMW300)
Keystone correction range with optional ET-UK20 Upgrade Kit Vertical: ±40° (±14° with ET-EMW200/ET-EMW300, ±22° with ET-EMW400/ET-EMW500), Horizontal: ±40° (±8° with ET-EMW200/ET-EMW300, ±15° with ET-EMW400/ET-EMW500)
When [VERTICAL KEYSTONE] and [HORIZONTAL KEYSTONE] are used simultaneously, correction cannot be made exceeding a total of 55 °.
Installation Ceiling/floor, front/rear, free 360-degree installation
Terminals  
SDI IN BNC x 1: 3G/HD-SDI input
HDMI IN HDMI 19-pin x 1 (Compatible with HDCP 2.2, Deep Color, 4K/60p signal input*3)
DVI-D IN DVI-D 24-pin x 1 (DVI 1.0 compliant, compatible with HDCP, compatible with single link only)
RGB IN D-sub HD 15-pin (female) x 1 (RGB/YPBPR/YCBCR)
SERIAL/MULTI PROJECTOR SYNC IN D-sub 9-pin (female) x 1 for external control (RS-232C compliant)
SERIAL/MULTI PROJECTOR SYNC OUT D-sub 9-pin (male) x 1 for link control (RS-232C compliant)
REMOTE 1 IN D-sub 9-pin (female) × 1 for external control (parallel)
REMOTE 2 IN M3 x 1 for wired remote control
REMOTE 2 OUT M3 x 1 for link control (for wired remote control)
DIGITAL LINK RJ-45 x 1 for network and DIGITAL LINK (video/network/serial control) connection (HDBaseT™ compliant), 100Base-TX (Compatible with PJLink™ [Class 2], Art-Net, HDCP 2.2, Deep Color, 4K/60p signal input*3)
LAN RJ-45 x 1 for network connection, 10Base-T, 100Base-TX (Compatible with PJLink™ [Class 2], Art-Net)
DC OUT USB Connector (Type A) x 1 (Output 5 V/2 A)
Power supply AC 100–240 V, 50/60 Hz
Power consumption 640 W
Cabinet materials Molded plastic
Filter Included (Estimated maintenance time: approx. 20,000 hours)
Operation noise*1 35 dB (NORMAL) / 30 dB (Quiet)
Dimensions (W x H x D) 650 x 211*4 x 440 mm (25 19/32˝ x 8 5/16˝*4 x 17 21/64˝ ) (Without lens)
Weight*5 Approx. 22.3 kg (49.2 lbs)
Operating environment Operating temperature: 0–45 °C (32–113 °F)*6; Operating humidity: 10–80 % (no condensation)
Applicable software Logo Transfer Software, Multi Monitoring & Control Software, Early Warning Software, Geometry Manager Pro (ET-UK20 Upgrade Kit, ET-CUK10 Auto Screen Adjustment Kit), Smart Projector Control for iOS/Android™

*1 Measurement, measuring conditions, and method of notation all comply with ISO/IEC 21118: 2012 international standards. Value is average of all products when shipped.

*2 Around this time, light output will have decreased by approximately 50 %. IEC62087: 2008 Broadcast contents, NORMAL Mode, Dynamic Contrast [2], under conditions with 35 °C (95 °F), 700 m (2,297 ft) above sea level, and 0.15 mg/m3 of particulate matter. Estimated time until light output declines to 50 % varies depending on environment.

*3 4K signals are converted to the projector's resolution (1920 x 1200 pixels) upon projection. Supported terminals: DIGITAL LINK/HDMI®.

*4 With legs at shortest position.

*5 Average value. May differ depending on the actual unit.

*6 When using the projector at an altitude lower than 2,700 m (8,858 ft) above sea level, and the operating environment temperature becomes 35 °C (95 °F) or higher, the light output may be reduced to protect the projector.

Dane techniczne

Technologia projekcji 3LCD
Jasność [ansi lumeny] (tryb normalny) 10 000
Proporcje obrazu 16:10
Źródło światła Laser
Współczynnik kontrastu 3.000.000:1
Rozdzielczość natywna 1920 x 1200 (WUXGA)
Przeznaczenie Instalacyjne (profesjonalne)
Waga [kg] 10-80
Żywotność źródła światła [godz.] 20.000
Pobór mocy [w] (tryb normalny) 640
Poziom hałasu dB (tryb normalny/eko) 35 / 30
Gwarancja na urządzenie 2 lata

Opinie o produkcie (0)

Menu Szukaj więcej więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium