Blog Interdesk
Blog archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30
Blog chmura tagów
Co to jest STEM ?
Co to jest STEM ?

Co to jest STEM ?

STEM = Science + Technology + Engineering + Mathematics

STEM to nowoczesne podejście, które poprzez połączenie nauki, technologii, inżynierii, sztuki i matematyki pozwala dostosować metody nauczania do nowej rzeczywistości. Pojęcie STEM powstało w USA, gdzie edukacja od lat opiera się na doświadczeniach i praktyce, nie tylko na teorii.

czytaj całość »
Czym jest monitor interaktywny

Zasada działania monitora interaktywnego

Monitor interaktywny w największym skrócie można porównać do dużego telewizora LCD, którego ekran reaguje na dotyk zupełnie jak telefony z ekranem dotykowym czy tablety. Jest jednak kilka zasadniczych usprawnień, które czynią z monitora coś więcej niż tylko „duży tablet” czy „tv z ekranem dotykowym”

czytaj całość »
Co to jest tablica interaktywna i jak działa

Czym jest tablica interaktywna?

Tradycyjna tablica interaktywna to urządzenie współpracujące z komputerem i projektorem multimedialnym. Działa jak duży ekran dotykowy, który w zależności od technologii, w jakiej wykonano tablicę, może być obsługiwany za pomocą palca (technologia optyczna, pozycjonowania w podczerwieni, pojemnościowa)  lub specjalnego pisaka (technologia elektromagnetyczna). Tablice interaktywne  umożliwiają wyświetlanie dowolnej zawartości komputera, np. plików Microsoft Office, stron WWW, zdjęć czy filmów w dowolnym formacie. Jednak najważniejszą jej cechą jest pełna interakcja z użytkownikiem. Uczestnik prezentacji stojąc przy tablicy może obsługiwać dowolny program uruchomiony w komputerze. Na każdym wyświetlonym na tablicy obrazie/zdjęciu/tekście może pisać, notować, zaznaczać, podkreślać. Wszystkie, naniesione na tablicę notatki można zapisać rozesłać pocztą e-mail/umieścić na serwerze szkolnym lub wydrukować.

czytaj całość »
Jak wybrać projektor do laptopa?

Jak działa projektor?

Projektor multimedialny jest urządzeniem, które wyświetla obraz na ekranie bazując na dostarczonym sygnale wideo. Źródłem sygnału najczęściej jest komputer, odtwarzacz DVD lub zestawi kina domowego.

Projektor składa się ze źródła światła będącego diodą LED (czasem wspomaganej specjalnym laserem) lub lampą wyładowczą oraz układu optycznego. Dodatkowo projektory wyposaża się m.in. w zestaw złącz czy głośniki.

czytaj całość »
Projektor i tablica interaktywna

Projektor wraz z tablicą interaktywną stanowią bardzo popularne rozwiązanie w nowoczesnych szkołach. Aby w pełni korzystać z potencjału tego zestawu należy odpowiednio dobrać tablicę, projektor, a także uchwyt (lub uchwyty) w zależności od konfiguracji, którą wybierzemy. W większości przypadków tablice interaktywne standardowo posiadają prosty uchwyt naścienny, który pozwoli zamocować tablicę na ścianie. Z tego powodu w większości przypadków stosuje się konfiguracje: tablica zamontowana na standardowym uchwycie + montaż projektora. W takim wypadku powstaje więc pytanie: jak najlepiej dobrać projektor do tablicy interaktywnej i jak go zamontować?

czytaj całość »
Menu Szukaj więcej więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium