Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

Menu Szukaj więcej więcej

Druk i eksploatacja

W dzisiejszych czasach ciężko wyobrazić sobie pracę bez drukarki. Pierwsze urządzenia tego typu pojawiły się już w latach 50. XX wieku, a od tamtej pory uległy wielu modyfikacjom i ulepszeniom.

Rodzaje dostępnych na rynku drukarek

Ze względu na wykorzystywaną technikę, aktualnie dostępne drukarki można podzielić między innymi na znakowe, igłowe, atramentowe, laserowe i termiczne. Najczęściej stosowane są metody druku opierające się na atramencie i pracy lasera. Obecnie drukarki mają możliwość połączenia bezprzewodowego, co umożliwia drukowanie dokumentów z innego miejsca niż obecna lokalizacja urządzenia. Korzystając z nowoczesnych drukarek, będziemy mieć gwarancję wysokiej jakości wydruku zarówno czarno-białego, jak i kolorowego.

Drukarki atramentowe

Drukarki atramentowe cechują się niską ceną, wieloma możliwościami oraz cichą pracą. Ich działanie nie jest skomplikowane. Ruchomy element wraz z głowicą drukującą oraz zasobnikami z tuszem przesuwają się wzdłuż boku kartki. Wystrzeliwane są krople atramentu, tworząc kolejne części naszego wydruku. Kartka przesuwa się co jakiś czas wzdłuż dłuższego boku, umożliwiając tym samym wydrukowanie kolejnych części obrazu. Zastosowanie od ośmiu do dziesięciu barw atramentu zapewnia wysoką jakość drukowanych dokumentów. Sprzedawane dziś drukarki atramentowe umożliwiają także wydruk profesjonalnie wyglądających fotografii.

Drukarki laserowe

Drukarka laserowa jest urządzeniem wykorzystującym światło lasera lub diod LED. Pomysł został zaczerpnięty od kserokopiarek. Obecnie dostępne na rynku urządzenia oferują wydruk czarno-biały i kolorowy. Drukarki laserowe są dzisiaj bez wątpienia najpopularniejszym typem urządzeń drukujących. Wśród najważniejszych zalet tych urządzeń należy wymienić wysoką jakość i szybkość wydruków, bardzo dużą wydajność tonera oraz niewielkie koszty eksploatacji.

Druk 3D

Drukarki 3D swoją popularność zyskały zaledwie kilka lat temu. Z dnia na dzień znajdują nowe zastosowania w przeróżnych dziedzinach, stając się niezastąpionym urządzeniem na rynku. W zależności od złożoności przygotowanego wcześniej modelu, wydruk w drukarce 3D może potrwać od kilku godzin do kilku dni. Główną zaletą tych urządzeń jest możliwość przygotowania bardzo drobnych elementów, które mogą posłużyć jako zamiennik do różnych skomplikowanych maszyn i mechanizmów. Drukarki 3D są powszechnie wykorzystywane przez architektów, konstruktorów, a nawet studentów. Cechuje je dokładność, precyzyjność oraz niezawodność.

W naszym asortymencie

W ofercie naszego sklepu, poza drukarkami atramentowymi, laserowymi i 3D, znajduje się również drukarka igłowa Epson. Asortyment obejmuje także skanery, kopiarki oraz różnego rodzaju materiały eksploatacyjne i dodatki. Wśród nich warto zwrócić uwagę na skaner dokumentowy Avision oraz kserokopiarki Konica-Minolta. W gronie materiałów eksploatacyjnych znajdują się podstawowe produkty, takie jak tonery oraz tusze zamienne.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium